Egy nő Kínából, Jiangsu tartományból, tíz éven keresztül próbált megoldani egy problémát, amely végül vírusként terjedt el az interneten. Az eset egy iPhone 4s készülékről szól, amelyet valaki 2015-ben blokkolt, és azóta egy üzenet szerint 80 000 órán át zárolva volt. A nő évekig nem foglalkozott a telefonnal, majd egy nap úgy döntött, előveszi és megnézi, mi történt. Amikor bekapcsolta, a zárolási idő már csak 288 percre csökkent, és végül sikeresen feloldotta az eszközt.

A történet érdekessége, hogy a nő ennyi év elteltével is emlékezett a feloldó kódra. Egy videóban elmagyarázta, miért nem választotta a könnyebb utat, a készülék alaphelyzetbe állítását. A válasz meglepően személyes: egy régi videót akart megőrizni a telefonon, amely a macskájáról készült, és az állat azóta elhunyt. Ezért nem merte törölni az eszköz tartalmát.

Miért tartott ilyen sokáig?

A régi iPhone-ok, mint például a 4s, olyan biztonsági funkcióval rendelkeznek, hogy minden hibás próbálkozás után exponenciálisan növelik a zárolási időt. Ha valaki túl sokszor ad meg helytelen feloldó kódot, az eleinte csak néhány percre zárolja a telefont, de az időtartam folyamatosan nő: 1 perc, 5 perc, 15 perc, egy óra, majd egyre hosszabb. Az ilyen hosszú zárolási idő, mint az itt említett 80 000 óra (több mint 9 év), valószínűleg annak az eredménye, hogy valaki sokszor próbálkozott helytelen kódokkal.

Ez az eset nem egyedülálló: Redditen és más fórumokon is előfordultak olyan történetek, amikor iPhone-ok millió percre voltak zárolva. Egy másik felhasználó telefonja például 50 évre lett lezárva, így ő még sokat várhat a feloldásra.

Az Apple biztonsági rendszerének ilyen sajátosságai miatt a legtöbb esetben érdemesebb az eszközt alaphelyzetbe állítani, mint kivárni ezeket az extrém zárolási időket.