A Samsung új technológiát mutatott be ALoP (All Lenses on Prism) néven, amely átalakíthatja a teleobjektíves periszkópos kamerák működését. A megoldás lényege, hogy a lencséket a prizma fölé helyezik, ahelyett, hogy a prizma és az érzékelő közé kerülnének, ahogy a hagyományos kialakításoknál megszokhattuk. Ez lehetővé teszi, hogy nagyobb rekesznyílású, f/2,58-as lencséket alkalmazzanak, amelyek több fényt engednek be, és 80 mm-es fókusztávolságot érjenek el a modul méretének növelése nélkül.
Miért jelentős az ALoP?
Az ALoP technológia akár 22%-kal vékonyabb kameramodulokat eredményezhet a hagyományos teleobjektívekhez képest. A rendszer egy 40°-os szögben döntött prizmát és egy 10°-os szögben elhelyezett érzékelőt kombinál, amely nemcsak a méret csökkentésében segít, hanem javítja a fényvezetést is. Ez különösen gyenge fényviszonyok között jelent előnyt, mivel az optika több fényt továbbít az érzékelő felé.
A technológia további előnye, hogy csökkenti a telefonok hátlapján kiemelkedő kameramodul méretét, ami lehetővé teszi vékonyabb, esztétikusabb okostelefonok gyártását. Mindeközben nem kell kompromisszumot kötni a képminőség terén, hiszen az ALoP révén nagyobb fényérzékenység érhető el, ami jobb teljesítményt eredményez.
Mikorra várható az ALoP technológia bevezetése?
A Samsung egyelőre nem közölte, mikor kerül piacra ez az innováció, de valószínűleg a Galaxy S25 széria részeként debütálhat. Ez a technológia a teleobjektíves kamerák új mércéjét állíthatja fel, különösen a prémium okostelefonok piacán.