A Wall Street Journal nemrégiben számolt be arról, hogy márciusban az Apple tárgyalásokat folytatott a Metával egy lehetséges partnerség keretében. A tárgyalások célja az volt, hogy az Apple megvizsgálja a Meta nagy nyelvi modellje, a LLama integrációjának lehetőségét termékeibe és szolgáltatásaiba.
Mark Gurman, a Bloomberg munkatársa pár nappal később egyértelműsítette, hogy az iPhone-gyártónak jelenleg nincsenek konkrét tervei a Meta technológiájának felhasználására. Márciusban valóban tárgyaltak a két vállalat képviselői, de az Apple több céggel is folytatott hasonló megbeszéléseket, hogy felmérje a rendelkezésre álló eszközök és modellek lehetőségeit.
Az Apple végül adatvédelmi aggályok miatt döntött úgy, hogy nem integrálja a Meta modelljeit. A két fél arra a következtetésre jutott, hogy az Apple szigorú adatvédelmi irányelvei összeegyeztethetetlenek a Meta technológiájával. Továbbá, egy ilyen partnerség negatívan befolyásolhatta volna az Apple imázsát, miután korábban folyamatosan bírálta a Meta adatvédelmi gyakorlatát.
Az Apple jól megvan a Meta technológiája nélkül is. A WWDC alkalmával nemrég bemutatták az Apple Intelligence nevű MI-funkciócsomagot, amelynek bevezetése lassabban fog megtörténni Európában és Kínában, mint az Egyesült Államokban vagy a világ más részein. Emellett az Apple bejelentette az OpenAI-val való együttműködését is, amelynek eredményeként a ChatGPT integrálódik az iOS-be. Az Apple felhasználói ingyenes hozzáférést kapnak a ChatGPT-hez anélkül, hogy fiókot kellene létrehozniuk. Továbbá, a Siri megkérdezi a felhasználókat, hogy szeretnének-e választ kapni a ChatGPT-től a komplexebb lekérdezések esetén.
A jövőben az Apple tervezi más MI-modellek támogatásának bevezetését is. Korábban már lehetett hallani a Google és az Apple közötti tárgyalásokról is, így idővel akár a Gemini AI-támogatás is érkezhet az Apple rendszereibe.