A The Verge friss cikke szerint az Intel a mostani negyedéves eredmény-bemutató hívásában nyíltan elkötelezett az MI iránt. A cég vezérigazgatója, Pat Gelsinger elmondta, hogy „a MI minden termékünkbe beépítésre kerül, amit gyártunk”.

Pat Gelsinger

Gelsinger arról számolt be, hogy a cég hamarosan piacra dobja Meteor Lake névre keresztelt új lapkáját, ami az első olyan fogyasztói lapka lesz, amelybe beépített neurális processzor kerül gépi tanulási feladatok elvégzésére. Korábban a cég azt sugallta nekünk, hogy csak a legújabb prémium Ultra lapkákba kerülnek az MI koprocesszorok, de most úgy tűnik, Gelsinger elmondása szerint, hogy minden Intel által eladott termékben lesz MI.

Intel Meteor Lake Chipset
Intel Meteor Lake Chipset

A technológiai cégek „négy” vagy „öt szupererejéről” szokott beszélni Gelsinger, amik között eredetileg az MI és a felhő is szerepelt, de most úgy tűnik, hogy az MI és a felhő nem feltétlenül kéz a kézben járnak.

„Már ma is láthatjuk, hogy az emberek a felhőhöz fordulnak, és például a ChatGPT-vel kutatási dolgozatokat írnak, ami igazán szuper, nem igaz? A gyerekek is ezzel egyszerűsítik meg a házi feladatukat. De nem mindenki tudja ezt így megoldani – a MI képességekhez az ügyfél oldalán kell hozzáférni. Nem lehet egyszerűen csak a felhőbe menni, nem lehet oda-vissza járni” – mondta Gelsinger.

Szerinte az új funkciók, mint a valós idejű nyelvfordítás a Zoom hívásokban, valós idejű átirás, automatizált következtetések, releváns tartalom megjelenítése, generált tartalom és játékkörnyezetek, valós idejű alkotói környezetek az Adobe és mások által, új termelékenységi eszközök – mindez az ügyfél oldalán fog megtörténni, és ez mind a fogyasztókat, a fejlesztőket és a vállalati hatékonysági felhasználási eseteket érinti majd.

„Nem mehetsz csak úgy vissza a felhőszolgáltatásokhoz. Hiányzik a szükséges gyorsaság, adatátviteli kapacitás és a költségek is magasak ahhoz, hogy például egy helyi boltban lévő adatelemzést a felhőbe vidd. Mindezt a helyszínen, az ügyfél oldalán kell megoldani.”

„A jövőben minden hallókészülékbe beépítjük a MI-t, beleértve az én sajátomat is” – mondta Gelsinger. „Akár ügyfelekről, akár peremplatformokról van szó a kiskereskedelemben és az ipari alkalmazásokban, akár vállalati adatközpontokról beszélünk, nem fogunk létrehozni egy különálló 10 megawattos erőművet erre a célra.”