Az iPhone 16 Pro Max nemrég a DxOMark tesztjein aratott sikert, ahol a videós képességeit a világ legjobbjai közé sorolták. Miközben 2024 eddig a kínai gyártók dominanciájáról szólt, és a Samsung Galaxy S24 Ultra csalódást keltően teljesített, az Apple zászlóshajója feljött a toplistára, megszerezve a negyedik helyet. Nézzük, miben nyújtott kimagaslót!
Kamerarendszer és funkciók
Az iPhone 16 Pro Max frontkamerája maradt 12 MP-es, optikai képstabilizálással, PDAF-fel és F/1.9-es rekesszel. Továbbra is jelen van a 3D SL szenzor, amely segít a Bokeh effektusnál és a Face ID-nál, valamint támogatja a HDR és a Dolby Vision HDR funkciókat, és akár 4K 60 FPS videófelvételt is készít.
A hátlapon egy tripla kamerarendszert találunk, ahol az egyik legnagyobb újítás a 48 MP-es ultrawide szenzor, amely makró és autofókusz funkcióval is bír. A teleobjektív 12 MP-es periszkópos kamera 5x optikai zoommal, és a fő szenzor is 48 MP-es QuadPixel technológiával, valamint optikai képstabilizációval (Sensor Shift) rendelkezik. A 3D ToF LiDAR szenzor, a 4K 120 FPS videó, a 10 bit HDR és a ProRes videórögzítés mind a csúcsminőséget erősítik.
Pontszámok és helyezések
A DxOMark tesztjén az iPhone 16 Pro Max 157 pontot ért el, ezzel a negyedik helyre került. Ez a helyezés azonos az OPPO Find X7 Ultrával és a Huawei Mate 60 Pro+ modellekkel, míg a Huawei P60 Pro-t egy ponttal megelőzte. A Huawei Pura 70 Ultra, a Google Pixel 9 Pro XL és a HONOR Magic 6 Pro még előtte állnak.
A készülék kiemelkedett a színkezelésben, ahol rekordot ért el 130 ponttal, de vesztett pontokat a zaj és autofókusz terén. A zoom funkció 105 pontot szerzett a maximális 120-ból. A videózásban viszont tarolt, 159 ponttal, kiemelkedő stabilizációval és színkezeléssel.
Előnyök és hátrányok
Előnyök:
- Legjobb videóminőség okostelefonon
- Kiváló fotózás családnak, barátoknak
- Széles dinamikatartomány a zoom teljes skáláján
- Precíz fehéregyensúly, természetes színmegjelenítés
- Részletes képek és textúra jó fényviszonyok között
- Gyors, pontos autofókusz
- Hatékony videóstabilizálás
Hátrányok:
- Részletek nem minden zoom tartományban egyenletesek
- Ultrawide képeknél hiányzó részletgazdagság
- Szűk látómező, ami csoportképeknél a háttér elmosódását okozhatja
- Nemkívánatos képalkotási hibák, mint flare, ghosting, ringing, aliasing