A NASA lehetővé tette a nagyközönség és a tudósok számára, hogy a Mars bolygón található kráterek és vulkánok között barangoljanak. Ezt a Vörös Bolygó digitális térképével valósították meg, amelyet a NASA Mars Reconnaissance Orbiter adatai alapján generáltak.

A felhasználók meteoritok által létrehozott krátereket, sziklákat és a bolygó gigantikus viharainak nyomait is megtekinthetik. A képmozaik 110 000 képből áll, amelyeket a NASA rendszerei készítettek. Az Orbiter fekete-fehér képeket készített egy CTX (Context Camera) segítségével, amely pixelenként 25 négyzetméternyi területet fedett le.

Digitális térkép segítségével barangolhatunk a Mars krátereiben és vulkánjain

A Global CTX Mosaic of Mars a legnagyobb felbontású képeket tartalmazó gyűjtemény a Marsról. Ha mindent kinyomtatnánk, az 5,7 trillió pixelből álló mozaik lefedné a 92 000 férőhelyes Rose Bowl stadiont Pasadena, Kaliforniában. A képek előállításához 6 évig tartott, és több tízezer órát vettek igénybe az összeillesztésük. Az itt használt kamerák közül az egyik, a HiRISE (High-Resolution Imaging Science Experiment) színes képeket készít a bolygó felszínéről, amelyeken az egy étkezőasztal méretű domborzat is jól látható.

Az MRO 2006-ban érkezett a Marsra, és a CTX majdnem az egész bolygót elemezte. A képeken lévő hézagokat új vagy por fedte be. Népszerű területeket is meglátogathatunk a Mars-on, mint például az Olympus Mons, a naprendszer legmagasabb vulkánja.

A Mars itt fedezhető fel.