Kína a technológiai fejlesztések terén tett lépéseivel ismét reflektorfénybe került, különös tekintettel a félvezetőiparra. A Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) és a Huawei Technologies jelentős állami támogatást kapott 2024-ben, ami rávilágít Peking törekvésére, hogy felvegye a versenyt a globális technológiai piacon, különös tekintettel az Egyesült Államok által bevezetett szankciókra. A helyi kormányzati adatok szerint a támogatott projektek között kiemelt helyet foglalnak el ezek a vállalatok, ami fontos szerepet játszik Kína ipari és technológiai fejlődésében.

Shanghai városának közlése alapján, a helyi kormány által finanszírozott 191 nagy projektből 16 a félvezetőiparhoz kapcsolódik. E projektek között található a SMIC két, jelenleg épülő 300mm-es gyártósora, valamint egy Huawei kutatóközpont is, amely a város Qingpu kerületében lesz található és a félvezetők, a vezeték nélküli hálózatok és az internetes dolgok (IoT) kutatására összpontosít. A kutatóközpont a tervek szerint 35 000 kutatót kíván foglalkoztatni a 2024 júniusában esedékes megnyitása után.

Bár a Huawei és a SMIC Washington feketelistáján szerepel, ami korlátozza hozzáférésüket a külföldi félvezető technológiákhoz, a korlátozások ellenére mindkét vállalat jelentős technológiai előrelépést ért el. Példaképpen a Huawei bemutatott egy 7 nanométeres okostelefon lapkát, amelyet a SMIC állított elő, egy korábbi generációs litográfiai rendszer felhasználásával, melyet a holland ASML szállított.

Más területen pedig Anhui tartomány kormánya kifejezte szándékát, hogy idén növeli a támogatást a DRAM technológiában várható áttörések elérésére, amely egy olyan terület, ahol Kína a nemzetközi szinten való felzárkózásra törekszik.

A globális chipiparban az elmúlt év során tapasztalt visszaesést követően a SMIC bejelentette, hogy 2024-re tervezett tőkekiadásai elérhetik a 7,47 milliárd amerikai dollárt, ami az előző évivel megegyezik. Ez a befektetés fontos szerepet tölt be Kína hosszútávú technológiai célkitűzéseinek előmozdításában.