A Motorola Edge 40 Pro megérkezett, és nem csak egy átnevezésről van szó a már Kínában bemutatott Moto X40-ről, hanem egy telefonról, amely visszatér a sorozat gyökereihez. A hangsúly a játékokon és biztonságon van, fejlett portréfelvételen, a legjobb Snapdragon processzoron és egy keskeny és lekerekített dizájnon. 50 MP-s kettős kamera található a hátulján, és egy speciális stabilizációval is meglep, amely egyenesen tartja a horizontot.
Android 13-at futtat, egy új My UX verzióval. 900 euróba kerül (340 000 Ft), és az alábbiakban többet is megtudhatsz róla.
Kicsomagolás és dizájn
A dobozban találjuk a 125W-os töltőt, a USB-C-ről USB-C-re kábelt, a kézikönyvet, a tokot és egy kulcsot a nano SIM-foglalatokhoz. Valahogy úgy érzem, hogy a Moto visszatért a Moto Edge sorozat alapötletéhez. Keskeny és hosszú telefonokról van szó, amelyeknek képernyőjének szélei lekerekítettek. Az első Motorola Edge telefonra emlékeztet ez az Edge 40 Pro. Nagyon lekerekített az oldalain, sőt “quad curved”, tehát a sarkokon is. 8,59 mm vastagságú és 199 grammos. IP68 tanúsítvánnyal rendelkezik, és olyan árnyalatokban kapható, mint az Interstellar Black és a Lunar Blue.
A Motorola Edge 40 Pro üvegből és alumíniumból készült, elől Gorilla Glass Victus védelemmel és gyárilag felvitt műanyag védőréteggel. Az IP68 tanúsítvány nemcsak a víz, hanem a por, a homok és a piszok ellen is védelmet nyújt. A hátlap puha tapintású, kellemes fogású, és bár eleinte csúszósnak tűnt, keskenysége nagyban segít a kezelhetőségben.
Kijelző és hardver
A kijelző 6,67 hüvelykes P-OLED, 2400 x 1080 pixel felbontással és 165 Hz-es frissítési rátával. Gorilla Glass Victus védelemmel, HDR10+, Dolby Vision és Low Blue Light védelemmel is rendelkezik. 1600 nits fényerőt ér el, és megerősíthetem, hogy nagyon fényes. Bár úgy tűnik, hogy a frissítési ráta kissé túlzás egy olyan telefon esetében, amely nem játékra specializálódott. Vagy talán úgy is tekinthetjük, mint egy játéktelefonra… bár a kijelző lekerekített szélei azt sugallják, hogy kissé rontják az élményt.
A processzor egy 4 nanométeres Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 12 GB LPDDR5X RAM-mal és 256 vagy 512 GB UFS 4.0 tárhellyel. A 4600 mAh-s akkumulátort 125W-os Turbo Power Charge technológiával tölthetjük. 15W-os vezeték nélküli töltést támogat, valamint 5W-os vezeték nélküli fordított töltést is. A készülék további jellemzői közé tartozik a Dolby Atmos hangolású sztereó hangszórók (egy fent, egy lent) és 4 mikrofon.
A csatlakoztatási lehetőségek között megtalálható az NFC, a két nano SIM-foglalat, a GPS, a 5G, a Wi-Fi 6E, valamint egy USB-C 3.2 port, amely videójelet is továbbít. Bluetooth 5.3-as és Wi-Fi 7-kész. A kijelzőbe integrált optikai ujjlenyomat-olvasó is rendelkezésre áll. Gyors és pontos.
Kamera
Kezdjük az előlapi kamerával, amely az Edge modelleknél már klasszikus, 60 MP felbontással és F/2.2-es rekeszértékkel, valamint Quad Pixel technológiával. A hátoldalon egy 50 MP-es főkamera található, 1/1,5 hüvelykes szenzorral, F/1.8-as rekeszértékkel és optikai stabilizációval. Rendelkezik omnidirekcionális PDAF-fel, sőt, All Pixel Focus-szal is, amely sokkal több pixelre fókuszál, mint elődei vagy versenytársai. A hátlapon található még egy 50 MP-es ultraszéles látószögű kamera, 3 cm-es makrófotózási képességgel, 114 fokos látószögű felvétellel és F/2.2-es rekeszértékkel.
A 12 MP-es telefotó kamera is megjelenik, 2x optikai zoommal és portréfotózási képességgel. Nagylelkűen képes fényt gyűjteni, F/1.6-os rekeszértékkel. Érdekesnek találom, hogy a beállításokban három fókusztávolságú portréfelvételt lehet készíteni. A főkamera 2 mikronos pixeleket használ, és egy másik újdonság a Night Vision videofelvétel. Az Auto Focus Tracking és a Dual Capture is rendelkezésre áll.
A klasszikus kamerafunkciók közé tartozik a Panoráma, Night Vision, Spot Color, Ultra Res, Time Lapse, RAW felvétel és Slow Mo. Látom, hogy 8K videót is tud rögzíteni 30 FPS sebességgel. Már most elárulhatom, hogy a Motorola Edge 40 Pro kiválóan alkalmas ételfotózásra, különösen hamburgerek esetében.
Szoftver
A Motorola Edge 40 Pro Android 13-at futtat, új My UX-szel, ahol testre szabhatjuk a telefon felületének megjelenését és használhatjuk annak speciális funkcióit. A lekerekített szélek megvilágításától kezdve az ujjlenyomat-olvasó animációin át a színek, betűtípusok és egyéb elemek testreszabásáig. Úgy látom, hogy a My UX most “tompább” színeket használ és minimalista megközelítést alkalmaz. Vannak gesztusok is az alkalmazások és funkciók aktiválásához, valamint a Moto Secure, amely összegyűjti a biztonságos mappákat, a Wi-Fi hálózatokkal kapcsolatos beállításokat, az adatvédelmi opciókat és az új Pin Pad Scramble-t. Ez összekeveri a PIN kód számjegyeit, hogy senki ne tudja megtudni a PIN kódot a vállunk fölött. Itt található egy Secure Folder is.
A játékokhoz (teljesítmény, képernyőkép, DND) és az Atmos hangoláshoz is tartozik egy tuning rész. A Ready For lehetővé teszi a telefon PC-hez való csatlakoztatását, hogy webkameraként használhassa a telefont vagy megoszthassa a mobilinternet-kapcsolatot. A telefon vezetékes vagy vezeték nélküli módon is csatlakoztatható egy monitorhoz vagy kijelzőhöz. A telefon és a monitor összekapcsolása után egy asztali használatra optimalizált módot aktivál, amelyhez egér és billentyűzet csatlakoztatható. A monitor használható videóhívásokhoz, játékokhoz vagy filmnézéshez is.
Benyomások
A Motorola Edge 40 Pro visszatér a gyökerekhez: keskeny és ívelt telefon, nagyon magas képfrissítési ráta, extra biztonság, testreszabás és termelékenység. Szórakoztatásra és termelékenységre szolgáló eszköz, erős és kifinomult, de aggódom az akkumulátor miatt. Az itt található erőforrások nagy energiafogyasztásúnak tűnnek.
A papíron lenyűgöz a vízszintes vonal megtartásának képessége videofelvétel közben, a Vivo X80 Pro stílusában, de gimbal nélkül. Sikeres portrék és nagyon jó ételfotók. Siker lehet, ha az akkumulátor-élettartam jó, és a kamera egyértelműen jobb az elődöknél.