Egy amerikai parlamenti bizottság benyújtott egy törvényjavaslatot, ami arra irányul, hogy eltávolítsák a TikTokot a mobilalkalmazás-áruházakból. A ByteDance, egy kínai vállalat áll a népszerű videómegosztó platform mögött, amely rendelkezik az alkalmazás összes jogával, beleértve a felhasználói adatokat is. A törvényhozók korábban már megtiltották az alkalmazás használatát a hivatali eszközökön, most pedig egy lépéssel továbbmenve, szorgalmazzák a TikTok teljes eltávolítását a digitális áruházakból. A TikTok képviselői aggodalmukat fejezték ki, és felhívást intéztek az amerikai felhasználókhoz, hogy segítsenek megakadályozni a törvényjavaslat elfogadását.

Vége a TikToknak az USA-ban? Törvényjavaslat az alkalmazás áruházakból való eltávolítására

Az Egyesült Államokban azon dolgoznak, hogy a TikTok tulajdonosa, a ByteDance kénytelen legyen eladni az alkalmazást egy amerikai cégnek. A Képviselőház Energia és Kereskedelmi Bizottsága egyhangúlag jóváhagyta a javaslatot, az amerikai hírszerző szolgálatok pedig bizalmas tájékoztatást nyújtottak a bizottságnak a TikTok által jelentett biztonsági kockázatokról.

A nemzetbiztonsági tisztviselők szerint a kínai törvények miatt Peking hozzáférhet a 170 millió amerikai TikTok-felhasználó adataihoz, ami komoly aggodalmakat vet fel. Steve Scalise, a Képviselőház republikánus többségének vezetője szerint a törvényjavaslatot hamarosan szavazásra bocsátják, és Mike Johnson, a republikánusok elnöke azt állítja, hogy ez fontos lépés Kína megfékezésére. Johnson támogatása jelzi, hogy a törvényjavaslat valószínűleg zökkenőmentesen áthalad a Képviselőházon.

Védekezésként a TikTok rámutatott arra, hogy 1,5 milliárd dollárt fektettek a „Project Texas” nevű kezdeményezésbe, amelynek célja, hogy az amerikai felhasználók adatait az országon belül tartsák. Ebben a kritikus pillanatban a TikTok értesítéseket küldött az amerikai felhasználóknak, figyelmeztetve őket az alkalmazás eltűnésének kockázatára.

A TikTok nemzetközi szinten is szembesül kihívásokkal, az Egyesült Államokban azonban különösen éles a helyzet, ahol a nemzetbiztonsági aggodalmak miatt a platform jövője kérdéses. Úgy tűnik, hogy a lehetséges megoldások között szerepel a ByteDance részéről az alkalmazás amerikai vállalatnak történő eladása.